artem772: (Default)
[personal profile] artem772Мінеконрозвитку зареєструвало Яворівський індустріальний парк


В Яворівському районі Львівської області офіційно зареєстрували Яворівський індустріальний парк, розташований за 5 км від митного переходу «Грушів – Будомєж». Відповідно до наказу Мінекономрозвитку від 26 квітня №628, цей парк внесений до реєстру індустріальних парків, повідомили у прес-службі міністерства.

«Ініціатива зі створення даного парку походила від місцевих органів влади, її підтримала обласна влада та окремі депутати Верховної Ради. Протягом року готували необхідні документи для його реєстрації. Кілька тижнів тому до Мінекономрозвитку були подані документи на реєстрацію Яворівського індустріального парку, а ще Кам’янка-Бузького та Новороздільського. Яворівський зареєстрували першим. Це означає, що ця територія офіційно стала індустріальним парком», – пояснив ZAXID.NET начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис.

Ініціатором створення індустріального парку, який би сприяв збільшенню інвестицій, розвитку виробництва та створенню нових робочих місць, була Яворівська районна рада. У лютому 2016 року вона делегувала відповідні повноваження Яворівській райдержадміністрації.

Для потреб парку відвели і рекультивували деградовані земельні ділянки, загальною площею 40 га, а також розробили документацію на підведення комунікацій.

«Зараз ми готуємося оголосити конкурс для вибору керуючої компанії індустріального парку», – повідомив ZAXID.NET начальник відділу економічного розвитку, торгівлі і промисловості Яворівської райдержадміністрації Юрій Кміть.
Керуюча компанія працюватиме над залученням інвестицій для його будівництва, а пізніше над залученням учасників парку, які будуть орендувати ділянки в його межах.

Відповідно до концепції розвитку парку, затвердженої у жовтні 2016 року, вартість його створення – 7 млн євро. Підготовчий етап, а також базове облаштування інфраструктури здійснюються за кошти місцевого та держбюджету, а 5,2 млн євро на будівництво споруд, додаткову інфраструктуру планують залучити від інвесторів.

Учасниками індустріального парку зможуть бути суб’єкти господарювання, зареєстровані на території Яворівського району Львівщини. При цьому вони мають займатися виробництвом запчастин і комплектуючих для машинобудування та для автопромисловості, приладобудуванням, металообробкою, виробництвом пластмасових виробів або легкою промисловістю. Йдеться про 10-14 підприємств, які займатимуть площі від 1 до 5 га. Вони мають створювати не менше 20 нових робочих місць, 80% яких мають зайняти мешканці району.

Джерело

Дуже правильне рішення для залучення інвестицій. У нас якщо інвестор спробує сам збудувати нове підприємство - він неминуче зіткнеться з цілою купою проблем бюрократичного та технічного характеру: отримати земельну ділянку, всі бюрократичні дозволи, підвести транспортні комунікації, підключитись до енергомереж... Ні, звісно, якщо ви є українським олігархом і контролюєте місцеву владу - то у вас таких проблем не буде; але якщо ви є інвестором "зі сторони" - буде дуже важко.
Індустріальні парки - реальний вихід з ситуації. Держава (або місцева влада) виділяє землю та підводить туди всі комунікації і енергомережі. І потім потенційним інвесторам пропонуються місця на цьому майданчику. В Україні на сьогодні 19 індустріальних парків - малувато, треба більше.

Date: 2017-05-06 05:06 am (UTC)
rudolf_bochkin: фото (ударник)
From: [personal profile] rudolf_bochkin
Неймовірно круто! І вірю і не можу повірити водночас!!!!

Профіль

artem772: (Default)
artem772

October 2017

S M T W T F S
12 345 67
8910 11 12 13 14
15161718192021
22232425262728
293031    

Зміст сторінки

Дякую за стиль

  • Style: Mótulce for Ciel by nornoriel
Page generated Oct. 18th, 2017 08:27 pm
Powered by Dreamwidth Studios